KOCAELİ İL MEM ARGE
5. Ulusal Kutup Bilimleri Çalıştayı ve 2. Kutup Şenliği Gerçekleşti.
![5. Ulusal Kutup Bilimleri Çalıştayı ve 2. Kutup Şenliği Gerçekleşti.](/meb_iys_dosyalar/2021_12/01192939_Yenlik.jpg)
T.C. Cumhurbaşkanlığı himayelerinde, T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve TÜBİTAK MAM Kutup Araştırmaları Enstitüsü koordinasyonundaki "5. Ulusal Kutup Bilimleri Çalıştayı" Gebze Teknik Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezinde; "2. Kutup Şenliği" ise TÜBİTAK Gebze Yerleşkesinde düzenlendi.
1 Aralık 2021 tarihinde düzenlenen "TÜBİTAK 2. Kutup Şenliğine" ilimizden toplam 1580 öğrenci ve 158 öğretmen katılım sağlamıştır.