KOCAELİ İL MEM ARGE

Avrupa Birliği Eğitim Forumu Gerçekleştirildi

ÖĞRETMEN VE EĞİTİMCİLER KOCAELİ´NDE DÜZENLENEN "AB EĞİTİM FORUMU´NDA" YENİ BAKIŞ AÇILARINI TARTIŞTI
Avrupa Birliği Eğitim Forumu Gerçekleştirildi

Türkiye çapında 19 ilden gelen 120 öğretmen ve eğitimci ile akademisyenler, gazeteciler ve STK temsilcileri 30 Mayıs - 1 Haziran tarihlerinde Kocaeli´nde düzenlenen “Avrupa Birliği Eğitim Forumu”na katılım sağladı.

31 Mayıs günü düzenlenen açılış töreninde AB Türkiye Delegasyonu Başkan Yardımcısı Sayın Bela Szombati, Kocaeli Sanayi Odası da Başkan Sayın Ayhan Zeytinoğlu tarafından temsil edildi.

Temel eğitim kurumları öğretmenleri Avrupa Birliği´nde ve Türkiye´de eğitim felsefesi, eğitimde haklar, oyun temelli öğrenme ve STEM (bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik) gibi konularda eğitim ve etkileşimli panel oturumları gerçekleştirildi.

Mesut Yar´ın moderatörlüğünü üstlendiği foruma katılan öğretmen, gazeteci ve eğitimciler "Eğitim´de Yeni/Alternatif Bakış Açıları" temasını tartışarak, elektronik oylama yoluyla gerçekleştirilen bir anketin sonuçlarını değerlendirdiler.

 

Forum 1996 yılında kurulan ve AB Delegasyonu´nun mali desteği ile 20 ilde faaliyet gösteren "AB Bilgi Merkezleri Ağı" tarafından düzenleniyor. Merkezler AB, onun norm ve değerleri ve Türkiye´nin katılım süreci konularında düzenli bilgi sağlamanın yanı sıra konferans, toplantı, sergi ve konser gibi kültürel faaliyetler düzenliyor.

Kozluk Mh. İnönü Cd. No32 Pk41040 İzmit/KOCAELİ - 90262 322 1269 (157)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.