KOCAELİ İL MEM ARGE

e-Twinning Bölgesel Çalıştayı 28-29 MAYIS 2015 tarihinde Düzce Akçakoca´da gerçekleştirildi

Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Ulusal Destek Servisi tarafından desteklenen eTwinning Projeleri, Bilgi ve İletişim Teknolojilerinin kullanımı vasıtasıyla gerekli destek, araçlar ve hizmetleri sağlayarak okulların herhangi bir konuda kısa ve uzun vadeli ortaklıklar kurmasını kolaylaştırarak Avrupa´da okul işbirliğini teşvik etmektedir.
e-Twinning Bölgesel Çalıştayı 28-29 MAYIS 2015 tarihinde Düzce Akçakoca´da gerçekleştirildi

Ülkemizin 2009 yılında dahil olduğu eTwinning, 2005 yılında Avrupa Komisyonunun e-öğrenme Programının ana hareketi olarak başlatılmış, 2007 yılından bu yana Yaşam Boyu öğrenme Programına sıkı bir şekilde entegre edilmiştir. Merkezi Destek Servisi, Avrupa´daki okullar, öğretmenler ve öğrenciler için eğitimi geliştiren 33 Avrupa Eğitim Bakanlığının uluslararası işbirliğinden oluşan European Schoolnet tarafından yönetilmektedir. Ayrıca eTwinning ulusal düzeyde 35 Ulusal Destek Servisi tarafından desteklenmektedir.

 

eTwinning Proje Faaliyetleri, diğer Avrupa ülkelerinde olduğu gibi, ülkemizde de Ulusal Destek Servisi (UDS) ve UDS ile işbirliği halinde çalışan 81 ilin İl Koordinatörleri tarafından desteklenmekte ve daha fazla kullanıcıya ulaşmak amaçlı faaliyetler gerçekleştirilmektedir.

Bu kapsamda dönem dönem yerel, bölgesel ve ulusal düzeyde toplantı, çalıştay ve konferanslar yoluyla daha önce hiç eTwining projesi yapmamış ve yeni başlayanlara ulaşılmakta ve ülkemiz genelinde faaliyetlerin kaliteli bir şekilde artırılması amaçlanmaktadır.

 

2015 Çalışmaları kapsamında gerçekleştirilen bölgesel çalıştaylardan birisi de Düzce İl Koordinatörü Elif Fergane’ nin organizasyonunda Düzce -Akçakoca’ da Sky Tower Otel’ de gerçekleştirildi.

 

Düzce, Sakarya, Kocaeli, İstanbul, Yalova ve Kırklareli’ nden temsilci öğretmenlerin katıldığı çalıştay, iki gün sürdü. Çalıştaya ilimizi temsilen İl Koordinatörü Ömer Faruk Metin ve 9 öğretmen katılım sağladılar.  

Detaylar için; /meb_iys_dosyalar/2015_06/18044547_etwinningdzceblgeselaltayhaber.pdf

Kozluk Mh. İnönü Cd. No32 Pk41040 İzmit/KOCAELİ - 90262 322 1269 (157)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.