KOCAELİ İL MEM ARGE

EDÜ - EĞİTİMDE DEĞER ÜRETENLER / İzleme Yapılacak Okullar

İzleme Yapılacak Okullar Listesi
EDÜ - EĞİTİMDE DEĞER ÜRETENLER / İzleme Yapılacak Okullar

Milli Eğitimin Genel Amaçları doğrultusunda, İlimizdeki eğitim kalitesini artırmaya yönelik başarılı çalışmaların tespit edilmesi; bu çalışmalarda görev alan eğitim aktörlerinin deneyim ve tecrübelerini meslektaşlarıyla paylaşabilmesi, 2023 Eğitim Vizyonu çalışmalarına değer katan ve fark yaratan uygulamaların teşvik edilmesi amacıyla Eğitimde Değer Üreten öğretmenlere yönelik bir çalışma başlatılmıştır.

Bu kapsamda değerlendirme sürecine  katılan 75 okulumuzun , konunun özelliğini dikkate alan yaklaşımlarının ve sunumlarının kayda değer bir düzeyde olduğu görülmüştür. Katılan projelerin farklı anlayışları ortaya koyan zengin tasarım içerikleri oluşturduğu gözlenmiştir. Tüm katılımcılarımızın  konuya gösterdikleri titiz yaklaşımlar ve düşünce derinlikleri projelere yansımıştır.

Yapılan değerlendirmede;

Ø    Çalışmaya neden ihtiyaç duyulduğu açık ve anlaşılır biçimde ifade eetmesi,

Ø    Uygulanan çalışmada yenilikçi bir model/yöntem/yaklaşım uygulaması,

Ø    Uygulanan çalışmalar öğrencilere akademik/sosyal/araştırma-geliştirme alanları açısından gözlemlenebilir bir katkı sağlaması,

Ø    Çalışma farklı koşullara sahip kurumların benzer iyileştirmeleri gerçekleştirmesi için örnek teşkil edecek düzeyde olması,

Ø    Çalışma mevcut haliyle gelecek yıllarda da uygulanabilir nitelikte olması.

gibi nitelikler dikkate alınmak suretiyle değerlendirme yapılmıştır. her ilçeden farklı okul türlerinde görev yapan 24 eğitim yöneticisi  , belirlenen değerlendirme kriterlerini göz önünde bulundurarak başvuruları değerlendirmiş ve 20 çalışmanın saha ziyaretinin yapılmasına karar verilmiştir. Mayıs ayında 9, Haziran ayında ise 11 çalışma yerinde ziyaret edilecek olup bu kapsamda  ''Eğitimde Değer Üreten'' tüm öğretmenlerimize değerli katkılarından dolayı teşekkür eder, önümüzdeki dönemlerde kendilerini de ziyaret etmekten onur duyacağımızı belirtmek isteriz.

24-05-2019

Kozluk Mh. İnönü Cd. No32 Pk41040 İzmit/KOCAELİ - 90262 322 1269 (157)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.