KOCAELİ İL MEM ARGE

eTwinning Matematik Seferberliği Çalıştayı

eTwinning Matematik Seferberliği Çalıştayı

eTwinning Matematik Seferberliği Çalıştayı

 

eTwinning Matematik Seferberliği Çalıştayı 175 katılımcı ile Antalya'da tamamlandı. Bakanlığımızca "Her Yerde Matematik" anlayışıyla üniversiteler ve TÜBİTAK iş birliğiyle matematik dersinin öğrenimini günlük yaşam becerilerine uyarlayarak hem kolaylaştırmak hem de öğrencilerin bu dersi küçük yaştan itibaren sevmelerini sağlamak amacıyla başlatılan 'Matematik Seferberliği' başlatılmıştır. Bu kapsamda matematik atölyeleri, materyal geliştirme, öğretmen eğitimi, dijital platform https://matematik.eba.gov.tr/ gibi birçok alanda çalışmalar yapılmaktadır.

eTwinning faaliyeti kapsamında öğretmenlerin projelere ait bilgi ve deneyimlerinin Matematik Seferberliği ile yapılacak yeni disiplinler arası çalışmalara katkı sağlaması amacıyla 24-26 Kasım 2022 tarihleri arasında Antalya'da "eTwinning Matematik Seferberliği Çalıştayı" düzenlenmiştir. Çalıştay kapsamında çağrılı konuşmacı, atölye, stant uygulamaları ile matematik temalı projelere ilham verecek etkinlikler yürütüldü. Çalıştay 158 öğretmen 16 eğitmen toplam 175 katılımcı yer alırken 100 öğretmen ilköğretim/ortaokul, 35 sınıf, 23 okul öncesi branşında katılım sağlanmıştır. Çalıştay sonunda eTwinning faaliyeti kapsamında 40 proje başlatılmıştır.

Çalıştay kapsamında Erciyes Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Sevim Sevgi, Mersin Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Mehmet GÜLBURNU, Atatürk Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Emre YILDIZ, Batman Üniversitesi Öğretim Üyesi Yusuf SÖZER, Eser DİLSÖZ, Pınar ÖZSOY, İbrahim Halil DEMİRCİ, Gülsüm ATİLE, Şengül YAVUZ konuşmacı olarak katılım sağladı.

Kocaeli ilimizden Sınıf Öğretmeni Demet AKTAŞ ve Okul Öncesi Öğretmeni Seray DEMİR eTwinning Matematik Seferberliği Çalıştayı'na davet edilmiştir. Çalıştayda ilimizi temsil etmiştir. Derince ilçemizden Sınıf Öğretmeni Demet AKTAŞ "Matematik Her Yerde" projesi için stant açmıştır. Çalıştayda oluşturulan 40 projeden 8 tanesi sunulmuştur.

Başiskele ilçemizden Okul Öncesi Öğretmeni Seray DEMİR çalıştayda kurucu ortak olduğu "Görselimdeki Matematik İzleri" projesini kurucu ortağı ile sunmuştur.

06-12-202206-12-2022

 

 

 

 

 

 

 

Kozluk Mh. İnönü Cd. No32 Pk41040 İzmit/KOCAELİ - 90262 322 1269 (157)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.