KOCAELİ İL MEM ARGE

Erasmus Akreditasyon Kurulu

Erasmus Akreditasyon Kurulu

Sayın Yetkili,

Bilindiği üzere ülkemiz, 2004 yılından itibaren kamu kurum ve kuruluşlarının eğitim sistemine katılımcı yaklaşımla yenilikler getirmek ve sistemin bütününe örnek oluşturmak amacıyla, okul yöneticileri, öğretmenler, öğrenciler, veliler ve sivil toplum kuruluşları tarafından hazırlanan okul temelli projeler ile topluluk programı olarak adlandırılan ERASMUS ve benzeri Avrupa Birliği programlara dahil olmaktadır.

Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak 2021-2027 yılları arasında gerçekleştirilecek olan ERASMUS Programına dahil olup bölgesel ve kurumsal kapasiteyi geliştirmek ve uluslararası kurumlar ile iş birliği yapmak üzere Erasmus Akreditasyonuna başvuru yapılmıştır. Türkiye Ulusal Ajansı (Ankara) tarafından "Okul Eğitimi, Mesleki Eğitim ve Yetişkin Eğitimi" alanlarındaki yurtdışı hareketlilik faaliyetleri için yapılan başvurunun 2021 Şubat ayı içerisinde sonuçlanması beklenmekte olup, başvurumuzun kabul edilmesi durumunda Müdürlüğümüz AR-GE Birimi Koordinasyonunda yürütülecek olan süreçte, Erasmus Akreditasyon Kurulu üyelerine ihtiyaç duyulacaktır.

Aşağıdaki dokümanda belirtilen yeterlilikleri taşıyan ve iş planında belirtilen görevleri yerine getirebilecek kişilerin, aşağıda bulunan "ERASMUS Kurulları Görev Talep Formunu"  21 Aralık 2020 mesai bitimine kadar doldurmaları gerekmektedir.

Bilgilendirme için: http://kocaeliarge.meb.gov.tr/meb_iys_dosyalar/2020_12/15080532_Erasmus_Kurulu_Bilgilendirme_YazYsY.pdf

 

ERASMUS Akreditasyon Kurulları Görev Talep Formu için:

https://docs.google.com/forms/d/1kHuM1u7PIhFNocxzfh9EmkQdZ5wJGzhpeFYV7fXNON4/edit?usp=sharing

 

 

Saygılarımızla...

#sağlıklıkalöğretmenim

Kocaeli Millî Eğitim Müdürlüğü http://kocaeliarge.meb.gov.tr

Ar-Ge Birimi / PEK - Projeler Ekibi

Kozluk Mh. İnönü Cd. No32 Pk41040 İzmit/KOCAELİ - 90262 322 1269 (157)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.