KOCAELİ İL MEM ARGE

Kentsel Permakültür Giriş - Mesleki Eğitim ve Öğretim Temel Kursu

Kentsel Permakültür Giriş - Mesleki Eğitim ve Öğretim Temel Kursu

Değerli Katılımcı,

 

Müdürlüğümüz tarafından "Introduction to Urban Permaculture ? An Initial VET Course - Kentsel Permakültür Giriş - Mesleki Eğitim ve Öğretim Temel Kursu"  isimli ve 2020-1-DK01-KA202-075076 sözleşme numaralı projenin faaliyetleri yerel ve uluslararası platformda çalışmalarına başlanmıştır.

 

Doğal ekosistemlerin çeşitliliğine, istikrarına ve esnekliğine sahip olan tarımsal olarak üretken ekosistemlerin bilinçli tasarımı ve bakımlarının sağlanması konusu üzerinde proje bu konuda mesleki eğitimde eğitim gören ve verenler ile bu sektörde faaliyet gösteren kişi ve kurumlar arasında eğitim bağını kurmayı amaçlar.

 

Permakültür ilkelerini ve uygulamalarını farklı mesleki sektörlere entegre etmek için hangi fırsatların bulunduğunu belirlemek ve bu fırsatları gerçekleştirmek için hangi öğrenme ihtiyaçlarının, zorluklarının ve engellerinin ele alınması gerektiğini amaçlamaktadır.

 

Bu kapsamda da proje;

? Permakültür, sektörlere ne katma değer (fırsatlar) getirebilir?

? Permakültürün belirlenen sektörlere getirebileceği potansiyel katma değeri (fırsatları) gerçekleştirmek için ele alınması gereken öğrenme ihtiyaçları nelerdir?

? Permakültürün belirlenen sektörlere getirebileceği potansiyel katma değeri (fırsatları) gerçekleştirmede karşılaşılabilecek engeller veya zorluklar nelerdir?  Sorularına yerelde cevap aramaktadır.

Aşağıdaki ortak kurumların vereceği cevaplar doğrultusunda projenin konu ile ilgili mesleki eğitim temel kurs içeriğinin ve eğitim metodolojisinin oluşturulması konusu ile ilgili konusunda ilk hareketi oluşturacaktır.

 

Sektörler:

- Çocuk bakımı / Sosyal hizmet / yaşlı bakımı

- İş / ofis yönetimi

- Tesis yönetimi / bakımı

- Park ve bahçe yönetimi / bakımı

- Yemek ve Ağırlama gibi

 

? FGU Aarhus (Danimarka),

? Permakulture Dalmacija (Hırvatistan),

? International Internships (Romanya),

? Central European Chamber of Commerce (Polonya),

? Interbildung (Almanya)  ve

? Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürlüğü (Türkiye) ortaklığında 2020 yılı içerisinde yürütülmeye başlanan Kentsel Permakültür isimli Avrupa Birliği Projemizin ortaklarının yerel de yapacağı bir araştırmaya ihtiyaç duyulmaktadır.

 

Araştırma sorularına aşağıdaki bağlantıdan erişim sağlayabilirsiniz.

https://docs.google.com/forms/d/1B9vChNSpqiVBCKdjw13JYTSyetS4gf0NAFPOQPw29ZM/edit?usp=sharing

 

3 farklı profilde 3 farklı soru olarak yapılması planlanan yerel araştırma konusunda katkınızdan dolayı teşekkür ederiz.

 

Saygılarımızla...

#sağlıklıkalöğretmenim

Kocaeli Millî Eğitim Müdürlüğü http://kocaeliarge.meb.gov.tr

Ar-Ge Birimi / PEK - Projeler Ekibi

Kozluk Mh. İnönü Cd. No32 Pk41040 İzmit/KOCAELİ - 90262 322 1269 (157)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.