KOCAELİ İL MEM ARGE

Kocaeli Öğretmenleri 2021 Avrupa Ödüllerinde bir ilke imza attı

Her yıl Avrupa Komisyonu tarafından 43 ülkede yapılan eTwinning projelerinden en iyilerine Avrupa Özel Ödülleri verilmektedir. Ülkemizden 31 öğretmenimiz,  8 projede kurucu/ortak olarak yaptıkları çalışmalarda üstün gayret ve başarı göstermiş, Avrupa Özel Ödülüne hak kazanarak başarılarını uluslararası boyuta taşımıştır. 12 yıldır eTwinning faaliyetinde yer alan Türkiye, bu güne kadar en fazla 3 kategoride en iyi proje ödülünü alırken, 2021 yılında ilk defa belirlenen 13 kategorinin 9'unda yer alarak bir ilke imza atmıştır.
Kocaeli Öğretmenleri 2021 Avrupa Ödüllerinde bir ilke imza attı

Kocaeli Çayırova Ahmet Yesevi İlkokulu'ndan e Twinning 2021 Avrupa Ödüllerinde Üstün Başarı

 

Avrupa genelinde 4 ayrı yaş ve 5 özel kategoride 870 projenin katıldığı 2021 e Twinning Avrupa Özel Ödülleri 0-6 yaş kategorisinde Kocaeli'nin Çayırova İlçesinde bulunan Çayırova Ahmet Yesevi İlkokulu Anasınıfı Öğretmeni Tuğba GÜNGÖR'ün ortak olarak yürüttüğü "STEAM-tastic" adlı proje Avrupa İkincilik Ödülünü almıştır. 2019-2020 eğitim-öğretim yılında e Twinning portalında yürütülen proje daha önce de öğretmenimiz Tuğba GÜNGÖR' e Ulusal Kalite Etiketi ve Avrupa Kalite Etiketi kazandırmış; İtalya'da e Twinning Özel Ödülü, Malta ulusal ödüllerinde de en iyi Avrupa Projesi Ödülü almıştır.

 

Türkiye'den 7, İtalya'dan 1 Kurucu, Malta'dan 1 Kurucu, Portekiz'den 1, Yunanistan'dan 2 öğretmen ve öğrencilerinin işbirliği ile yürütülen STEAM-tastic projesi çocukların küçük yaşlarda sahip olduğu yaratıcılığını kullanarak,  problem odaklı çalışmaları, çözümler üretebilmeleri; çocuklarda işbirliği, iletişim, araştırma, bilgiyi gerçek hayatta kullanma, yenilikçi, yaratıcı, üretken düşünme becerilerinin gelişimini amaçlamaktadır.  Projede etkinlikler, STEM anlayışı çerçevesinde proje ortaklarının işbirliği ile belirledikleri aylık temalar üzerinden planlanmıştır.  Her temada Bilim, Teknoloji, Sanat, Mühendislik ve Matematik alanında etkinlikler yapılmıştır.

 

Daha Detay bilgi için;

http://yegitek.meb.gov.tr/www/turk-ogretmenler-2021-avrupa-odullerinde-bir-ilke-imza-atti/icerik/3159?fbclid=IwAR0FSUETY9licfgbZ_HnxHVi6RZWadM9ajxCSWaR1KzETeeboCMYMEGPfTM

Kozluk Mh. İnönü Cd. No32 Pk41040 İzmit/KOCAELİ - 90262 322 1269 (157)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.