KOCAELİ İL MEM ARGE

KOCAELİ, TÜRKİYE'NİN EN ÇOK AKREDİTASYON ALAN İLİ OLMAYI BAŞARDI

KOCAELİ, TÜRKİYE'NİN EN ÇOK AKREDİTASYON ALAN İLİ OLMAYI BAŞARDI

KOCAELİ, TÜRKİYE'NİN EN ÇOK AKREDİTASYON ALAN İLİ OLMAYI BAŞARDI

Türkiye Ulusal Ajansı, öğrenci ve öğretmenler için Eğitim ve Öğretim hareketliliği projeleri gerçekleştirme başarısını ispatlamış kurumlara Erasmus Eğitim Hareketliliği Akreditasyonu vererek uluslararası stratejilerini geliştirmelerine katkıda bulunmaktadır.

 

Kurumlarımızı uzun vadede daha uluslararası bir kurum yapmak, düzenli ve sürdürülebilir hareketlilikler organize etmesini sağlamak amacıyla verilen Erasmus Eğitim Hareketliliği Akreditasyon Belgesi, belge sahiplerine Erasmus KA1 Öğrenci ve Öğretmen hareketliliği fonlarına daha basit bir formla başvuru yapma hakkını sağlamaktadır.

 

Ulusal Ajans, Eğitim Hareketliliği Akreditasyon belgesini; yeterli insan kaynağını, mevcut uluslararası ağlarını ve uluslararasılaşma stratejisinin kalitesini kanıtlamış kurumlara vermektedir. 2021-2027 dönemi ile beraber Erasmus Akreditasyonu; Mesleki Eğitim, Okul Eğitimi ve Yetişkin Eğitimi alanlarında verilmektedir.

 

Kocaeli Milli Eğitim Müdürlüğü ARGE Birimi olarak 2004 yılında beri dahil olduğumuz Avrupa Birliği Eğitim projeleri kapsamında, bugüne kadar gerçekleştirdiğimiz 24 ve halen devam 12 AB Projesi ile okullarımızın ve müdürlüğümüzün kurumsal gelişimiyle öğrencilerimizin ve öğretmenlerimizin mesleki gelişimlerine destek olmaktadır.

 

Müdürlüğümüz MEB 2023 Vizyonu, İl Strateji Planı, Ulusal ve Bölgesel Planları temel alarak hazırladığımız Uluslararasılaşma Strateji Planı ile beraber Mesleki Eğitim, Okul Eğitimi ve Yetişkin Eğitimi alanlarında Erasmus Eğitim Akreditasyonuna 29 Ekim 2020 tarihinde başvurusunu gerçekleştirmiştir. Kocaeli Sanayi Odası, Kocaeli Üniversitesi, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu, GOSB, GEBKİM, Öğretmen Akademisi Vakfı gibi kurum ve kuruluşlar, planlanan faaliyetleri desteklemek üzere başvuru aşamasında çalışmalara dahil olmuşlardır.

 

Türkiye Ulusal Ajansı 15 Mart 2021 tarihinde tüm başvuruların içerik ve kalite değerlendirmesi neticesinde duyurduğu kabul edilen başvurular listesinde Kocaeli Eğitim Kurumları olarak 5 kurumve 7 akreditasyon ile Kocaeli, Türkiye'nin En Çok Akreditasyon alan ili olmuştur.

Akreditasyon alan kurumlarımız;

  • Kocaeli Milli Eğitim Müdürlüğü ? Mesleki Eğitim, Okul Eğitimi, Yetişkin Eğitimi Akreditasyonu
  • İzmit Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ? Mesleki Eğitim Akreditasyonu
  • Gölcük Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ? Mesleki Eğitim Akreditasyonu
  • Derince Çınarlı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ? Mesleki Eğitim Akreditasyonu
  • GEBKİM Eğitim Vakfı ? GEBKİM Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ? Mesleki Eğitim Akreditasyonu

Saygılarımızla...

Kocaeli Millî Eğitim Müdürlüğü

http://kocaeliarge.meb.gov.tr

Ar-Ge Birimi / PEK - Projeler Ekibi

Kozluk Mh. İnönü Cd. No32 Pk41040 İzmit/KOCAELİ - 90262 322 1269 (157)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.