KOCAELİ İL MEM ARGE

Mesleki Eğitim Yenilikçi Metotlar

Kocaeli Mesleki Eğitimde Uygulamaya Dönük Yenilikçi Öğretim Metotları
Mesleki Eğitim Yenilikçi Metotlar

Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak ortağı olduğumuz, 2016 teklif çağrısı dönemi ERASMUS+ KA2 – Stratejik Ortaklıklar programı kapsamında sürdürülmekte olan “VETriangle – Promotion of Work Based Learning via Vocational Education Training Triangle / İş Temelli Öğrenmenin Mesleki Eğitim Üçgeni Aracılığıyla Geliştirilmesi” isimli projenin çıktılarından birisi olan meslek öğretmenlerine yönelik bir el kitabı oluşturulması planlanmıştır.

Oluşturulacak el kitabı, tüm mesleki eğitim öğretmenleri/eğitmenleri tarafından okullarda kullanılan yenilikçi ve iyi uygulamaya dönük öğretim metotlarından derlenerek örnek teşkil edebilecek bir belge oluşturulmasıdır. Bu kapsamda projenin tüm ortak ülkelerinin (Polonya, Almanya, İspanya, Litvanya, Türkiye)katkı sağlayacağı interaktif bir el kitabı elde edilerek projenin web sitesi olan http://vetriangle.eu/ sitesinde yayımlanarak tüm paydaşların kullanımına açılacaktır.

Konuyla ilgili olarak kurumunuzda meslek alan/dal derslerinin uygulamalı veya teorik anlatımı aşamasında sınıf/atelye ortamında uyguladığınız farklı eğitim/öğretim yaklaşımını içeren faaliyetlerin uluslararası platformda yer alması amacı ile Müdürlüğümüze bağlı tüm mesleki eğitim kurum ve kuruluşların, uyguladıkları “Uygulamaya Yönelik Yenilikçi Öğretim Metotlarını” paylaşmak amacı ile aşağıdaki linki tıklayınız.

https://drive.google.com/open?id=1J7jeSpWZtN8fv-WQwhAzutjm6oscjgxOVJKoi4-e714 

Kozluk Mh. İnönü Cd. No32 Pk41040 İzmit/KOCAELİ - 90262 322 1269 (157)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.