KOCAELİ İL MEM ARGE

“Öğrenciler AB’yi Öğreniyor” Projesi Bilgi Yarışması İl Finali

“Öğrenciler AB’yi Öğreniyor” Projesi Bilgi Yarışması İl Finali

 Milli Eğitim Bakanlığı AB Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü’nün 81 İl ve Kocaeli’nin de arasında bulunduğu 21 farklı pilot ilde uyguladığı “Öğrenciler AB´yi Öğreniyor” isimli projesi kapsamında “Bilgi Yarışması İl Finali” Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Fehmi Rasim Çelik’in de katılımları ile İzmit Ahmet Elginkan Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezinde 29.05.2015 tarihinde gerçekleştirildi.

 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Fehmi Rasim ÇELİK konuşmasında; Ankara’da Kocaeli’yi temsil edecek okula başarılar dileyerek final yarışmasına gelen kurumlarda ki danışman öğretmenler ile organizasyonda emeği geçenlere teşekkürlerini iletti.

Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Sayın Hayati Aydın ise yaptığı konuşmada Proje hakkında detaylı bilgiler vererek yarışma kurallarına değindi.

Bilgi Yarışması tanıtımı ve açıklamalar yarışmacılara ve seyircilere okunduktan sonra Bilgi Yarışması İl Finaline geçildi.  12 ilçe 1.’lerinin katıldığı yarışmada 3’er kişiden oluşan finalistlere 15 soru soruldu. 15 soru sonrasında en yüksek puanı alarak birinci olan Gölcük Fen Lisesi Ankara’da ki Ulusal Finalde yarışmaya hak kazandı. Gebze ilçesinden katılan Kanuni Sosyal Bilimler Lisesi ikinci olurken, Derince Merkez Bankası Anadolu Lisesi üçüncü olarak yarışmayı tamamladı.

 

Bilgi yarışması sonrasında 1. Okula  Bisiklet, 2. Okula Gram Altın ve 3. Okula Kitap ödülü verildi.

Kozluk Mh. İnönü Cd. No32 Pk41040 İzmit/KOCAELİ - 90262 322 1269 (157)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.