KOCAELİ İL MEM ARGE

OKUL EĞİTİMİ STRATEJİK ORTAKLIKLAR PROJELERİ BAŞVURU SONUÇLARI AÇIKLANDI

Okul Eğitimi Stratejik Ortaklıklar Projeleri Başvuru Sonuçları açıklandı
OKUL EĞİTİMİ STRATEJİK ORTAKLIKLAR PROJELERİ BAŞVURU SONUÇLARI AÇIKLANDI

ERASMUS+ Nedir?

Erasmus programı, Avrupa´daki yükseköğretim ve ortaöğretim kurumlarını birbirleri ile işbirliği yapmaya teşvik eden bir Avrupa Birliği programıdır.

 

Öğretim kurumlarının birbirleri ile ortak projeler üretip hayata geçirmeleri, kısa süreli öğrenci ve akademik personel değişimi yapabilmeleri için karşılıksız mali destek sağlamaktadır.

 

İsmini, değişik Avrupa ülkelerinde hem öğrenci, hem de akademisyen olarak bulunmuş olan Hollandalı bilim adamı Erasmus’tan almıştır.

 

 

Hangi Program?

2016 yılı ERASMUS+ Ana Eylem 2 (KA2) Okul Eğitimi Stratejik Ortaklıklar kapsamında Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı, (Türkiye Ulusal Ajansı – Ankara) sunulan proje tekliflerinin değerlendirilme süreci tamamlanmıştır.

 

Kaç BAŞVURU?

Türkiye Ulusal Ajansı’na sunulan 904 adet proje teklifinden uygunluk kriterlerini taşıyanlar içerik değerlendirmesine alınmış ve her biri en az iki bağımsız dış uzman tarafından değerlendirilmiştir.

Hangi Alt Program?

Bu kapsamda ERASMUS+ programının “İyi Uygulamaların Değişimi” isimli Okul Eğitimi alanında Stratejik Ortaklıklar proje faaliyeti kapsamında 3 farklı alt programda değerlendirme yapılmış olup;

ü  KA219 - Okullar Arası Stratejik Ortaklıklar

ü  KA201 - Karma Stratejik Ortaklıklar

 

ü  KA201 - Yenilik Geliştirmeye Yönelik Okul Eğitimi Stratejik Ortaklıklar faaliyeti kapsamında sonuçlar yayımlanmıştır.

detaylar için.... /meb_iys_dosyalar/2016_10/06110429_2016_ka2_kabul_duyurusu_2.pdf

Kozluk Mh. İnönü Cd. No32 Pk41040 İzmit/KOCAELİ - 90262 322 1269 (157)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.