KOCAELİ İL MEM ARGE

PoGo CEPTE ŞİİR PROJESİ

PoGo CEPTE ŞİİR PROJESİ

Poetry On The Go / PoGo Cepte Şiir

Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak ortağı olduğumuz 2020 Avrupa teklif çağrısı döneminde "ERASMUS+ KA2-Gençlik için Stratejik Ortaklık" programı kapsamında İngiltere Ulusal Ajansı tarafından desteklenmeye değer bulunan, 2020-1-UK01-KA205-078366 sözleşme numaralı "Poetry on the Go / Cepte Şiir" isimli projesinin faaliyetleirne başladı

Bu kapsamda da uluslararası faaliyet olarak yurdışı ortakları ile CEPTE ŞİİR uygulaması faaliyete geçirilmiştir.

Proje kapsamında Klasik veya unutulmaya yüz tutmuş şiirler, Çağdaş şiirler ve lise öğrencilerinin şiirlerinden seçilen şiirler PoGo mobil uygulamasında yayınlanacak ve lise öğrencilerinin yayınlanmamış şiirleri değerlendirilerek anket yoluyla seçilecektir.    

DETAYLAR

  • Lise düzeyindeki öğrencilerin herhangi bir yerde yayınlanmamış şiirleri belirlenerek proje çıktısı olarak yapılacak olan mobil uygulamada yayınlanacaktır.
  • Uygulamada kullanılacak şiirler yapılacak olan anket sonucu 4 asil 4 yedek olarak seçilecektir. Seçilen şiirler içerik değerlendirilmesi sonucu uygun bulunması durumunda uygulamada kullanılmak üzere ortaklara önerilecektir.
  • Seçilen şiirler proje ekibi tarafından İngilizce'ye çevrilecek ve telif hakkı sözleşmesi yapılacaktır.
  • Şiirler daha önce bir dergide yayınlanmamış ve özgün olmalıdır.
  • Şiirler Türk Milli Eğitimin Genel Amaçlarına ve Türk Anayasasına uygun olmalıdır.
  • Son başvuru tarihi 20 Ocak 2021'dir.
  • Şiirler kep41@meb.gov.tr adresine gönderilecek olup ad, soyad, sınıf, numara, okul, ilçe bilgileri yazılmalıdır.

Kozluk Mh. İnönü Cd. No32 Pk41040 İzmit/KOCAELİ - 90262 322 1269 (157)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.