KOCAELİ İL MEM ARGE

"Küresel Sorumluluk için Eğitim" Proje Ulusötesi Toplantısı Yapıldı

“Education for Global Responsibility” “Küresel Sorumluluk için Eğitim” “Learning Teaching Activity” “Öğrenme Öğretme Aktivitesi” Proje Toplantısı 15-19 Ağustos 2016 Sletterstrand - Aalborg / DENMARK   http://globalresponsibility.eu/ 
"Küresel Sorumluluk için Eğitim" Proje Ulusötesi Toplantısı Yapıldı

2015 teklif çağrısı döneminde Danimarka Ulusal Ajansı’na Inter Collage-DK kurumu tarafından başvurusu yapılan ve KA201-2015-003 sözleşeme numaralı “Education for Global Responsibility / Küresel Sorumluluk İçin Eğitim” isimli Erasmus+ KA2 Stratejik Ortaklıklar Okul Projesi kapsamındaki projenin 4. ulusötesi toplantısı Inter Collage-DK ev sahipliğinde 15-19 Ağustos 2016 tarihlerinde Sletterstrand - Aalborg / DENMARK’ta gerçekleştirildi.

 

Kurumumuzu temsilen PEK – Projeler Ekibi personellerinden Sinan SARI ve Volkan ÖZGÖR toplantıya katılarak projenin, öğretmen eğitiminde yapılması gereken faaliyet planlamaları üzerine çalıştılar. Birleşmiş Milletlerin 17 hedefine odaklanan “Education for Global Responsibility / Küresel Sorumluluk İçin Eğitim” isimli proje ile Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı belirlenecek pilot okullar ile yurtdışında da proje ortakların okulları ile çalışmalar yürütülecek.

 

Eş zamanlı olarak okullarda yapılacak olan eğitim, inceleme, değerlendirme süreci sonrasında geçer puan alan kurumlara KÜRESEL SORUMLULUK BELGESİ verilecek. 

 

Detay bilgiler ve Fotolar için...

/meb_iys_dosyalar/2016_08/24025255_global_basinaktivite_sonrasi.pdf

 

 

Kozluk Mh. İnönü Cd. No32 Pk41040 İzmit/KOCAELİ - 90262 322 1269 (157)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.