KOCAELİ İL MEM ARGE

Sosyal İzolasyon Dönemi - Öğretmen Beklentileri Belirleme Çalışması

Sosyal İzolasyon Dönemi - Öğretmen Beklentileri Belirleme Çalışması
Sosyal İzolasyon Dönemi - Öğretmen Beklentileri Belirleme Çalışması

Değerli Öğretmenlerimiz,

 

Bilindiği üzere; Milli Eğitim Bakanlığımız ve diğer üst kurumların Bilim Kurulu tavsiyeleri ile birlikte Korona Virüs (COVID-19) Salgını nedeni ile alınan tedbirler kapsamında Bakanlığımıza bağlı her türde örgün ve yaygın eğitim kurumlarının 30 Nisan 2020 tarihine kadar eğitime ara verilerek uzaktan eğitim şeklinde farklı platformlardan yürütülmesi karara bağlanmıştır.

 

Bu sebeple umarız ki hepiniz sağlıklı bir şekilde ailenizle birlikte evinizdesinizdir. Son birkaç haftalık süreçte tün Dünyada olduğu gibi Ülkemizde de sosyal bir izolasyon uygulamak zorunda kaldık. Bu süreçte kendimizi dinlemek ve uzaktan yapabileceğimiz şeyler üzerinde akıl yürütmek için bolca zamanımız oldu ve olacaktır.

 

Değerli Meslektaşım,

Kocaeli Milli Eğitim Müdürlüğü olarak; Bu süreçte bir öğretmen olarak öğrencilerimizin de bizlere ihtiyacı olduğunu unutmamalıyız. Şunu bilmeliyiz ki her öğrenci için ailesinden farklı olarak öğretmeni çok değerlidir ve onunla iletişim kurmak ve paylaşımlarda bulunmak kendisini güvende hissetmesine yardımcı olacaktır.

Bu süreçte her bir vatandaşa düşen görevlerin yanında biz kamu görevlilerine çok önemli görevler düşmektedir. Tarih nasıl ki sağlık çalışanlarının fedakarlıklarını yazacaksa öğretmenlerin bu süreçte yaptığı çalışmalardan da bahsedecektir.

 

Bu bağlamda Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak uzmanlardan destek alarak eğitim çalışanlarının bu süreçte evlerinden neler yapabilecekleri konusunda "EVİNDE KAL, ÖĞRENCİNLE KAL" adlı bir çalışma yapmak istiyoruz.

 

Bu kapsamda da sizlerin konu ile ilgili ne gibi çalışmalar yaptığınızı ve/veya konu ile ilgili ne gibi sıkıntılar yaşadığınızı görmek, mevcut durumu analiz etmek amacı ile kapsamlı bir form tasarladık.

Bu forma vereceğiniz cevapları değerlendirerek süreç ile ilgili yol haritası çıkarma konusunda bizlere ışık tutacaktır. Vereceğiniz cevaplar ve yorumlar için Kocaeli Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birimi olarak şimdiden teşekkür ederiz.

Evde Kal - Sağlıklı Kal Öğretmenim.

 

Forma ulaşmak için:

https://drive.google.com/open?id=1wxLcVREyWy7EAYvem_RCLqJJKP9IF6OAY2e3V61YosI

 

 

 

Önemli Not: OnlineForm içeriği ile ilgili olarak herhangi bir düzenleme erişim isteği bulunmanıza gerek yoktur. Link paylaşılabilir şekilde gönderilmiş olup, bağlantıyı kopyalayıp farklı bir tarayıcı üzerinden açabilirsiniz. (iExplorer - GoogleChrome - Safari - Firefox - Mozilla vb...)

 

Kozluk Mh. İnönü Cd. No32 Pk41040 İzmit/KOCAELİ - 90262 322 1269 (157)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.