KOCAELİ İL MEM ARGE

STEM Başvuru Formu

STEM Başvuru Formu

Sayın Yetkili,

Bilindiği üzere; STEM Eğitimi; kuramdan uygulamaya, ürüne ve yenilikçi buluşlara geçilmesini amaçlayan, öğrencilerin fen bilimleri, teknoloji, mühendislik ve matematik alanlarında öğrendikleri bilgileri bir bütünün parçaları olarak görmelerini sağlayan dünyada birçok ülkenin öğretim programlarına dâhil ettiği bir eğitim yaklaşımıdır. STEM yaklaşımına göre düzenlenen bir eğitim ortamının en önemli kazanımı, kuramsal bilgiler doğrultusunda ve 21. yüzyıl becerilerine uygun özgün bir ürün ortaya koymaktır. Disiplinler üstü bir yaklaşım ile disiplinler arasında tam bütünleşme sağlanarak soru soran, araştıran, üreten ve yeni buluşlar yapabilen bir neslin yetiştirilmesi amaçlanmaktadır. Bakanlığımızca da, 2023 hedefleri doğrultusunda öğrencilerimizin çağın gerektirdiği becerilere sahip olabilmeleri adına bu kapsamda çalışmalar yürütülmektedir.

 

Müdürlüğümüzce STEM yaklaşımını ilimizde sistematik bir biçimde uygulamak ve yaygınlaştırmak için; öğretmen eğitimleri, süreli yayınlar (broşür, bülten...), çalıştaylar vb. faaliyetleri gerçekleştirmek üzere çalışmalar yapılacaktır. Yapılması planlanan çalışmalara, STEM konusunda eğitim almış ve çalışmaları olan öğretmenlerimizin katkı sağlayacağı düşünülmektedir.

 

Bu kapsamda ilçeniz uhdesindeki resmi okul/kurumlarda görev yapmakta olan kadrolu öğretmenlerden, yukarıda bahsi geçen çalışmalarda görev almak isteyenlerin 15.01.2021 tarihine kadar aşağıda bulunan formu doldurumaları gerekmektedir.

 

https://forms.gle/7T4N2jcupvL3kMdE8

 

Saygılarımızla...

#sağlıklıkalöğretmenim

Kocaeli Millî Eğitim Müdürlüğü http://kocaeliarge.meb.gov.tr

Ar-Ge Birimi / PEK - Projeler Ekibi

Kozluk Mh. İnönü Cd. No32 Pk41040 İzmit/KOCAELİ - 90262 322 1269 (157)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.