KOCAELİ İL MEM ARGE

TÜBİTAK 2021 Teklif Çağrıları Yayımlandı

TÜBİTAK 2021 Teklif Çağrıları Yayımlandı

Değerli Öğretmenlerimiz,

 

TÜBİTAK 4005 - 4004  ve 4007 olarak kamu kurum ve kuruluşlarımızın yaralanabileceği programların teklif çağrıları açıklandı.

Detay bilgilere aşağıdaki linklerden erişebilirsiniz

 

Saygılarımızla...

#sağlıklıkalöğretmenim

Kocaeli Millî Eğitim Müdürlüğü http://kocaeliarge.meb.gov.tr

Ar-Ge Birimi / PEK - Projeler Ekibi

 

 

 

4004 - DOĞA EĞİTİMİ VE BİLİM OKULLARI ÇAĞRISI

Çağrı Kapsamı:

Doğa, bilim ve teknoloji konularında farkındalık yaratmak amacıyla hedef kitlenin bilimsel konu, kavram ve süreçleri gözlem ve uygulamalarla anlamasına olanak sağlayan ve belirli bir program dâhilinde gerçekleştirilen etkinlikler, konaklamalı veya konaklamasız eğitim programlarıdır.

Çağrı Amaçları:

  • Doğal süreçlerin bilimsel bakış açısıyla anlaşılmasını desteklemek,
  • Katılımcıları izleyici ve dinleyici konumundan çıkarıp, aktif görevler vererek onları "yapan-yaşayan" konumuna getirmek, bu yolla anlamlı öğrenmeyi sağlayarak bilginin daha kalıcı olmasına katkıda bulunmak,
  • Farklı konularda gerçekleştirilen gözlem ve uygulamalarla katılımcılara disiplinlerarası bir bakış açısı kazandırmak,
  • Etkileşimli uygulamalarla, katılımcıların bilime bakış açısının olumlu yönde gelişmesine katkıda bulunmak,
  • Bireylerin bilimsel çalışmalar ve bilimsel düşünme konusunda özgüvenini geliştirmek ve pekiştirmek,
  • Elde edilen kazanımlara dayalı olarak katılımcılarda girişimciliğin ve bireysel yaratıcılığın gelişimine katkı sağlamaktır.

Elektronik Başvuru Son Tarihi 28 Aralık 2020 (Saat 17.30)

https://www.tubitak.gov.tr/tr/destekler/bilim-ve-toplum/ulusal-destek-programlari/icerik-4004-doga-egitimi-ve-bilim-okullari

 

4005 - YENİLİKÇİ EĞİTİM UYGULAMALARI ÇAĞRISI

Lisansüstü öğrenciler, üniversitelerde görev yapan öğretim elemanları, bir kurum ve kuruluşta çalışan kadrolu öğretmenler ve kamu ve belediye iştiraklerinin işlettiği bilim merkezleri çalışanlarına, kendi branşlarında eğitim ve öğretime özgü yenilikçi yaklaşım, strateji, yöntem ve tekniklerin etkileşimli olarak kazandırılmasını, kullanılmasını ve yaygınlaştırılmasını amaçlar.

Elektronik Başvuru Son Tarihi 28 Aralık 2020 (Saat 17.30)

https://www.tubitak.gov.tr/tr/destekler/bilim-ve-toplum/ulusal-destek-programlari/icerik-4005-yenilikci-egitim-uygulamalari

 

4007 BİLİM ŞENLİKLERİ DESTEK PROGRAMI ÇAĞRISI

bilim kültürünün ve iletişiminin toplumun daha geniş kesimlerine yaygınlaştırılmasını, katılımcılara bilimsel bilginin ulaştırılmasını ve bilim - teknoloji arasındaki etkileşimin etkinlikler yoluyla kavratılmasını amaçlamaktadır.

Çağrı Amacı

4007 - Bilim Şenlikleri Destekleme Programı; bilim kültürünün ve iletişiminin toplumun daha geniş kesimlerine yaygınlaştırılmasını, katılımcılara bilimsel bilginin ulaştırılmasını ve bilim - teknoloji arasındaki etkileşimin etkinlikler yoluyla kavratılmasını amaçlamaktadır.

Çağrı Kapsamı

Bu çağrının kapsamı; katılımcılarda "Çağrı Alanları " başlığı altında belirtilen alanlarda olmak üzere farkındalık oluşturan, katılımcıların bilimsel bilgiye ve bilim insanına yönelik bakış açılarının olumlu yönde gelişmesini sağlayan ve katılımcılara bilimsel düşünme becerilerini kazandıran etkileşimli uygulamalar içeren faaliyetlerdir.

Elektronik Başvuru Son Tarihi 28 Aralık 2020 (Saat 17.30)

https://www.tubitak.gov.tr/tr/destekler/bilim-ve-toplum/ulusal-destek-programlari/icerik-4007-bilim-senlikleri-destekleme-programi

Kozluk Mh. İnönü Cd. No32 Pk41040 İzmit/KOCAELİ - 90262 322 1269 (157)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.