KOCAELİ İL MEM ARGE

TÜBİTAK Araştırma Projeleri Yarışması Genel Bilgilendirme Konferansı

TÜBİTAK Araştırma Projeleri Yarışması Genel Bilgilendirme Konferansı 3 Ocak 2017 tarihinde Kocaeli Uluslararası Gençlik Merkezi Konferans Salonunda Yapıldı.
TÜBİTAK Araştırma Projeleri Yarışması Genel Bilgilendirme Konferansı

Günümüzde bilim ve teknolojide yetenek kazanmak, bir devlet politikası olmanın yanı sıra, toplumsal bir proje haline gelmiştir. TÜBİTAK 2003-2023 Strateji Belgesinde yer alan; “Bilim, teknoloji ve yenilikte yetkinleşmiş; üreten; net katma değerini kendi beyin gücüne dayanarak artırabilen TÜRKİYE” vizyonunun hayata geçmesi, ilgili tüm kesimlerin çalışmalarını bu vizyon üzerine inşa etmesi ile mümkün olacaktır.

Bilindiği üzere TÜBİTAK Bilim İnsanı Destekleme Daire Başkanlığınca ortaokul öğrencilerini bilimsel çalışmalara dâhil etmek amacıyla Ortaokul ve Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması düzenlemektedir. Genç beyinleri düşünmeye, gözlem yapmaya, soru sormaya, merak etmeye, meraklarını araştırmalarına ve araştırmalarını ürüne dönüştürmelerine imkân sunma amacı taşıyan bu yarışma ile üreten nesillerin nitelik kazanmaları sağlanmaktadır.

Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak; bilimi sevdirmek, var olan bilimsel potansiyeli ortaya çıkarmak, yapılan çalışmalara akademik altyapı oluşturup bilimsel boyut kazandırarak geleceğimizin bilim insanlarını yetiştirmek gayesine içtenlikle bağlı olduğumuzu ve bu konuda her türlü desteği sunmaktadır.

 

Ortaokul 5, 6, 7 ve 8. sınıf öğrenimine devam etmekte olan öğrencileri temel bilim alanlarında çalışmalar yapmaya teşvik etmek, çalışmalarını yönlendirmek ve mevcut bilimsel çalışmalarının gelişimine katkı sağlamak amacıyla Biyoloji, Fizik, Kimya ve Matematik alanlarında ortaokul öğrencileri araştırma projeleri yarışması, Lise Öğrencilerine Yönelik; Biyoloji, Coğrafya, Değerler Eğitimi, Fizik, Kimya, Kodlama, Matematik, Psikoloji, Sosyoloji, Tarih, Teknolojik Tasarım, Türk Dili ve Edebiyatı alanlarında projeleri yarışmaları düzenlenecektir.

Bu kapsamda, Kocaeli Milli Eğitim Müdürlüğünün ev sahipliğinde Tübitak Araştırma Projeleri Yarışmaları Bölge Koordinatörü Prof. Dr. İsmail Ekmekçi ´nin genel bilgilendirme sunumu 3 Ocak 2017 tarihinde Kocaeli Uluslarlarası Gençlik Merkezi Konferans salonunda yapıldı.

Bİlgilendirme konferasında yapılan dokümanlara aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

Tübitak 47. Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma PRojeleri Yarışması kitapçığı için/meb_iys_dosyalar/2017_01/05103215_tubitak_kitap_2016.pdf.

Prof. Dr. İsmail Ekmekçi sunumu için/meb_iys_dosyalar/2017_01/05103327_tubitak_sunum.pptx

Programın Basın duyurusu için/meb_iys_dosyalar/2017_01/05103215_tubitak_basin_duyurusuweb.pdf

Detay bilgi için;

Kocaeli Millî Eğitim Müdürlüğü
PEK - Projeler Ekibi

(Eski il Özel idaresi Binası Kadıköy Mh. Turan Güneş Cd. No:94 İl Göç Binası Yerleşkesi – 7. Kat)

 

T&F: +90262 321 1233
E-posta: projelerekibi41@meb.gov.tr  projelerekibi41@outlook.com 
Web: http://kocaeli.meb.gov.tr  http://kocaeliarge.meb.gov.tr

Kozluk Mh. İnönü Cd. No32 Pk41040 İzmit/KOCAELİ - 90262 322 1269 (157)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.