KOCAELİ İL MEM ARGE

VETriangle Final Konferansı

VETriangle Final Konferansı

Müdürlüğümüz; Erasmus+ programı çerçevesinde, Polonya, Almanya, İspanya ve Litvanya ile birlikte yürütülen, “VETriangle” mesleki eğitim projesinin ortaklarından birisidir. 2016 yılında başlayan ve 2018 yılı itibariyle sona erecek projenin ana amacı; mesleki eğitimin kalitesini artırmak ve iş piyasasının ihtiyaçlarına uyumlu hale getirmek için, iyi uygulamaları tespit etmek ve hayata geçirmektir. 

Proje kapsamında, ortaklar, uygulamaya dayalı öğrenme, iş tabanlı öğrenme ve ikili (dual) eğitimin metodolojisi konularına odaklı dört fikri çıktı (intellectual output) üzerinde çalıştılar.

  1. Mesleki Eğitim Üçgeni Geliştirmek Amacıyla  Kapasite Oluşturma
  2. İleri Üretim Müfredatı.       
  3. Eğitici El Kitabı
  1. Süreç Geliştirme Stratejisi

Çıktılar, proje ortağı ülkelerdeki uygulamaya dayalı mesleki eğitim hakkında bir çeşit bilgi havuzu oluşturacaktır. Tüm proje çıktıları, hem basılı yayın olarak hem de proje web sayfasında online olarak erişime sunulacaktır. (www.vetriangle.eu)

VETriangle projesi kapsamında geliştirilen çıktıların, proje süresince elde deneyim ve bilgilerin mesleki eğitim ve öğretim alanındaki tüm paydaşlarla paylaşılması ve görüş alış verişinde bulunulması açısından 28.08.2018 tarihinde Kocaeli’de proje Final Konferansı düzenlenecektir.

Katılımınız, VETriangle projesi çıktılarının yaygınlaştırılması, görüşlerinizin alınması ve mesleki eğitim ve öğretim alanında gerçekleştirilebilecek diğer proje alanlarının belirlenmesi açısından önemli bir katkı sağlayacaktır. Saygılarımızla.

 

 

09-08-2018

Kozluk Mh. İnönü Cd. No32 Pk41040 İzmit/KOCAELİ - 90262 322 1269 (157)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.