KOCAELİ İL MEM ARGE

Yeni Nesil Öğretmen Araçları Eğitimi

2019 yılı Teknik Destek Programı kapsamında Doğu Marmara Kalkınma Ajansı'na sunulan "Yeni Nesil Öğretmen Araçları Eğitimi" başlıklı başvurumuz kabul edilmiştir.
Yeni Nesil Öğretmen Araçları Eğitimi

Kocaeli Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ilimiz genelinde okul öncesi, ilköğretim ve orta öğretim düzeyinde görev yapmakta öğretmenlerimizin, "Öğrencilerin ilgilerini, dikkatlerini ve öğrenme süreçlerini interaktif çalışma materyalleri, öğrenmeyi sağlayan aktiviteler, etkileşimli sunumlar ve oyunlarla hem sınıfta hem sınıf dışında sürdürmek amacıyla, öğretim süreçlerinin etkili ve verimli yürütülmesine katkı sağlayan yeni nesil öğretim araçları ve bu araçların nasıl kullanılacağı" konularında bilgi, beceri ve yeterliliklerini artırmak amacıyla planlanan ve 2019 yılı Teknik Destek Programı kapsamında Doğu Marmara Kalkınma Ajansı'na sunulan "Yeni Nesil Öğretmen Araçları Eğitimi" başlıklı başvurumuz kabul edilmiştir.

Bu kapsamda, belirlenen öğretmenlerimize 4 hafta uzaktan (24 saat), 4 gün yüz yüze (24 saat) uygulamalı bir eğitim verilecektir. Sanal oturum, video, sunu, ders notları, ödev, proje seklinde gerçekleştirilecek uzaktan eğitim sonrası, 4 gün (24 saat) yüz yüze uygulamalı eğitim ile uzaktan eğitim ile elde edilen bilgi ve becerilerin doğrudan uygulamaya konabilmesi hedeflenmektedir.

Not:

1. Uzaktan eğitim faaliyetinin 1-30 Nisan 2020 tarih aralığında 2 (iki) canlı oturum dışında esnek giriş saatleri doğrultusunda gerçekleştirilmesi planlanmaktadır, değişiklik olması durumunda katılımcılar bilgilendirilecektir.

2. 4 haftalık uzaktan eğitim sonrası yapılması planlanan 4 günlük yüz yüze uygulamalı eğitim, COVID-19 salgını sebebiyle gelişmeler doğrultusunda daha sonra planlanacak ve ya iptal edilebilecektir.

3. Eğitimin uygulamalı yapılacak olması ve her katılımcıya yeteri kadar zaman ayrılabilmesi açısından katılımcı sayısı sınırlı tutulacak (30) nihai katılımcılar başvuruların değerlendirilmesi sonrasında resmi yazı ve e-posta yoluyla bilgilendirilecektir.

Söz konusu eğitime katılmak isteyen öğretmenlerimiz; en geç 29 Mart 2020 tarihi mesai bitimine kadar aşağıdaki link üzerinden bilgileri girerek başvurularını yapmaları gerekmektedir.

https://drive.google.com/open?id=1LrHNVU7JlMlxg59h3t-3TH9hXARr6pf04mRFURjqWAg

 

Proje Duyuru Detayları için;

http://kocaeliarge.meb.gov.tr/meb_iys_dosyalar/2020_03/24144608_yeni_nesil_ogretmen_duyuru.pdf

Kozluk Mh. İnönü Cd. No32 Pk41040 İzmit/KOCAELİ - 90262 322 1269 (157)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.