KOCAELİ İL MEM ARGE

Yetişkin Eğitimi Akreditasyonuyla Halk Eğitim Merkezlerimiz Avrupa'da

Yetişkin Eğitimi Akreditasyonuyla Halk Eğitim Merkezlerimiz Avrupa'da
Yetişkin Eğitimi Akreditasyonuyla Halk Eğitim Merkezlerimiz Avrupa'da

Yetişkin Eğitimi Akreditasyonuyla Halk Eğitim Merkezlerimiz Avrupa'da

 

Müdürlüğümüz olarak 2021-2027 yıllarını kapsayan Mesleki Eğitim, Okul Eğitimi, Yetişkin Eğitimi olmak üzere üç alanda Erasmus Akreditasyonu elde etmiş bulunmaktayız.  İl Müdürümüz Sayın Ömer AKMANŞEN, Halk Eğitimi Merkezleri bünyesindeki yönetici, öğretmen, usta öğretici ve kursiyerlerin hareketliliğini kapsayan Yetişkin Eğitimi Akreditasyonun 2021 ve 2022 dönem sonu raporlarının sunulduğunu ve 3. Dönemde %100 kapsayıcılıkla tüm kurumlarımızın Yetişkin Eğitimi Akreditasyonu kapsamında hareketliliğe katıldığını vurguladı.

 

Ayrıca, 2021 ve 2022 döneminde toplamda 19 farklı ülke ve kuruma 142 hareketlilik gerçekleştirildiği, bu hareketliliklerin küçük gruplarla farklı ülke ve kurumlara yönelik gerçekleştirerek Erasmus hedeflerinin yakalandığını ve hareketliliklerin kalitesinin artırıldığını vurgulayan Sayın Ömer AKMANŞEN,  katılımcı seçim süreçlerine Müdürlüğümüz Ar-Ge Birimi proje uzmanlarının bizzat dahil olmasıyla uygun kriterlerdeki katılımcıların seçilmesinin ve sonrasında da hareketliliğe hazırlanmalarının sağlandığını belirtti. 

 

Sayın Akmanşen, Öğrenicilerin yani yetişkin kursiyerlerin seçimi sırasında, dezavantajlı bireylerin seçilmesine öncelik verildiğini, bu öğrenicilerin, ilk kez yurt dışına çıkarak anahtar becerilerini ve hayat deneyimlerini artırma şansı bulduklarını vurguladı.

 

 

İl Müdürümüz Akmanşen, Hayat Boyu Öğrenme sistemlerinin ülkemize ve yarınlarımıza eğitimli, donanımlı, gelişmiş insan yetiştirme potansiyeli taşıdığının farkında olduklarını ve bu alandaki çalışmalara hız kesmeden devam edeceklerini vurguladı. Bu bağlamda, il ve ülke çapındaki çalışmaları uluslararası boyutta ve kalitede sürdürmeye destek olan Türkiye Ulusal Ajansına teşekkür etti.

Kozluk Mh. İnönü Cd. No32 Pk41040 İzmit/KOCAELİ - 90262 322 1269 (157)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.